Yahoo Search Busca da Web

Resultado da Busca

  1. Прапор Кременчука являє собою хоругву: прямокутне полотнище із співвідношенням сторін 1:1, що складається з трьох горизонтальних смуг — синьої, білої та синьої (співвідношення 2:1:2).

    • 1:1
    • Міський
  2. Прапор ілюструє географічне положення міста: біла смуга означає річку Дніпро, яка протікає через місто. Прапор був затверджений 21 вересня 1995 року на сесії міської ради .

    • Опис
    • Історія
    • Див. також
    • Посилання

    Герб являє собою синій щит зі срібною балкою. Герб ілюструє географічне розташування міста: срібна смуга означає річку Дніпро, яка протікає через місто. Щит обрамований декоративним картушем і увінчаний срібною міською короною з трьома вежками.

    Герб російського періоду

    Герб російського періоду було затверджено 24 квітня 1798року. Він ілюстрував географічне положення міста: в синьому полі срібна смуга, що означає річку Дніпро, яка протікає через місто.

    Проект Б. Кене

    6 липня 1866 року на основі старого розроблено новий герб. Автором проекту був Б. Кене. В синьому полі срібний пояс. У вільній частині герб Полтавської губернії. Щит увінчаний срібною міською короною з трьома вежками та обрамований двома золотими колосками, оповитими Олександрівською стрічкою.

    Герб радянського періоду

    Герб було затверджено 30 липня 1971 року рішенням N344 виконавчого комітету міської ради. У п'ятикутному червоному щиті — синій щиток, увінчаний половиною шестірні, у якому три розімкнутих хвилястих нитяні пояси. У половині шестірні — золоті серп і молот. Пояси означають річку Дніпро, яку перетинає місту топографічному зображенні. Герб має вузьку сріблисту облямівку. Автор — Л. Сидоренко.

    Патентбюро [Архівовано 27 квітня 2012 у Wayback Machine.]
    Українська геральдика [Архівовано 7 березня 2016 у Wayback Machine.]
  3. Червоний прапор СРСР над містом Кременчуком було піднято приблизно о 21 годині 29 вересня 1943. Де-юре з цього моменту місто Кременчук вважається звільненим від німців.

  4. Історія. До Другої світової війни на місці пам'ятника воїну-визволителю був будинок друку. Після визволення міста 29 вересня 1943 року над руїнами будинку друку у сквері «Жовтневий» (зараз сквер імені Бабаєва) було піднято червоний прапор над Кременчуком. У 50-х роках на місці зробили сквер.

  5. Прапор Кременчука Цю сторінку востаннє відредаговано о 15:05, 10 березня 2018. Текст доступний ...

  6. https://uk.wikipedia.org/w/index.php?title=Прапор_Кременчука&oldid=22216669