Yahoo Search Busca da Web

Resultado da Busca

1. Há 10 horas · A, onda sledi utakmica o kojoj se i danas priča, a kao da je upravo završena. Crvena zvezda je na Olimpijskom stadionu u Minhenu, bacila na kolena veliki Bajern koji poveo, ali su Pančev i Savićević, kreirali preokret za veliku pobedu šampiona naše zemlje – 2:1. Revanš na krcatoj „Marakani“ bio je daleko više od obične utakmice.

2. Há 10 horas · Poveli su Bavarci sa 1:0 golom Volfarta. Ali to nije obeshrabrilo crveno-bijele. U finišu prvog poluvremena Pančev je krunisao sjajnu akciju golom, a petnaestak minuta prije kraja kombinacija Pančev-Savićević donijela je pobjedu u Minhenu 2:1. Trener Ljupko Petrović upozoravao je da ništa nije riješeno i da neće biti lako u Beogradu.

3. Há 10 horas · Rutinska pobjeda od 3:0, a strelci su bili Prosinečki, Binić i Savićević. Drugi meč u Drezdenu, nije počeo dobro po crveno-bijeli tim. Domaćin je poveo već u drugom minutu. I kada su se mnogi zabrinuli zbog rano primljenog gola crveno-beli su polako preuzeli konce igre i u drugom poluvremenu preokrenuli rezultat.

4. Há 10 horas · Osim Pančeva i Najdoskog, u "zlatnoj" generaciji Crvene zvezde bili su Stevan Stojanović, Duško Radinović, Slobodan Marović, Vladimir Jugović, Refik Šabanadžić, Midrag Belodedić, Robert Prosinečki, Dejan Savićević, Siniša Miharanov Bihavić, Siniša Miharanov, Ivica Momčilović, Željko Kaluđerović, Milić Jovanović, Goran Jurić, Rade Tošić, Vladan Lukić i Ljubiša ...

5. Há 10 horas · Fudbalski klub Crvena zvezda je na današnji dan 1991. godine osvojio Kup evropskih šampiona.

6. Há 10 horas · Vanja Aleksić - Vest objavljena: 07:25 - 29.05.2024. Na današnji dan, pre 33 godine, Crvena zvezda je postala prvak Evrope pobedom protiv Olimpik Marseja posle penala 5:3 (0:0) u finalu Kupa šampiona u Bariju. Tog 29. maja, 1991. godine, crveno-beli su ušli u istoriju i napravili uspeh kakav do tada i od tada nije nijedan klub sa ovih prostora.

7. Há 10 horas · Na današnji dan, prije tačno 33 godine Crvena zvezda upisala se zlatnim slovima u fudbalske anale kada je pobjedom na Olimpik Marsejom poslije boljeg izvođenja penala 5:3 (0:0) u Bariju na stadionu "Sveti Nikola" postala prvak Evrope.